Ošetrovanie dreva s esenciálnym olejom zo santalového dreva - amyris

Je dôležité uvedomiť si, že sme v každodennom bezprostrednom kontakte s vecami, ktorými sa obklopujeme. Naše podnosy nie sú výnimkou. Dotýkame sa ich my, pri výrobe a dotýkate sa ich Vy, pri používaní. Práve z tohto dôvodu kladieme veľký dôraz na povrchovú údržbu našich produktov. Preferujeme prírodné materiály, pretože veríme, že to je to najlepšie pre nás všetkých. Samozrejme s ohľadom na obnoviteľnosť zdrojov.
U nás nájdete postup ako si jednoducho drevené povrchy ošetriť kokosovým olejom, alebo iným prírodným olejom. Tento postup je overený, funkčný a nič tým nepokazíte.
Dnes však máme pre vás niečo viac.
Pripravili sme pre Vás zmes olejov a včelieho vosku, ktoré dokonalo ochránia vaše drevené povrchy a zároveň urobíte aj niečo pre seba, pretože do tejto zmesi sme zakomponovali esenciálny olej zo santalového dreva amyris, ktorý sa pri aplikácií príjemne uvoľňuje do vzduchu.
Všetko o zmesi olejov a včelieho vosku nájdete tu.

Ako na to?
Drevo musí byť čisté, bez prachu a úplne suché. Zmes môžete aplikovať pomocou handry (nesmie púšťať vlákna), alebo aj pomocou štetca. Zmesou rozhodne nešetrite. Môžete nechať pár hodín pôsobiť a potom celý povrch preleštíme čistou bavlnenou handričkou (nesmie púšťať vlákna) a tým odstránime prebytočnú zmes olejov a vosku.

povrchova uprava dreva_murienajpg
Ako často ošetrovať drevené povrchy?
To samozrejme závisí od typu dreva a záťaže povrchu, všeobecne však platí, že povrch by sa mal olejovať cca dvakrát do roka. Môžete však vyskúšať aj malú kontrolu kvality ochrany povrchu. Na drevený povrch kvapnete kvapku vody, ak kvapka vsiakne do dreva, je nutné povrch ošetriť. Matný povrch tiež poukazuje na to, že je potrebné opätovné ošetrenie dreva.