Kolekcia venovaná americkému orechu

Ako dizajnér som sa stretla s veľkým množstvom krásnych materiálov. Mala som možnosť navštevovať známu výstavu vo Verone venovanú kameňu, najmä mramoru. Pravda je, že najkrajšie materiály sú tie prírodné. A pravda je aj to, že tie najúchvatnejšie bývajú zároveň aj tými najdrahšími :) Nepopieram, že vidieť naživo obrovský kmeň dreva Palisander, alebo Wenge, vzbudí v človeku obrovský rešpekt a údiv. Ale mojou láskou sa stal Americký orech. V živote sa často nestáva, že uvidíte niečo, čo nepotrebuje žiaden komentár..Ale keď sa to stane, bývajú to tie najsilnešie momenty..

A tak som nemohla inak, ako venovať sériu aj tomuto prekrásnemu drevu, alebo skôr dýhe,lebo ja pracujem najmä s dýhami. Nákup takejto dýhy vôbec nieje tak jednoduchý ako by sa zdalo. Stromy sú totiž ako ľudia, niektoré sú veľké, iné malé, niektoré očaria svojou štruktúrou. Keď kupujete dýhu, vždy musíte zobrať celý strom. Takže som si našla dodávateľa a celé hodiny som prechádzala strom po strome, aby som našla ten pravý.. Nemôžem sa sťažovať, lebo úprimne, robilo mi to obrovskú radosť :) Ale nájsť ten pravý nebolo jednoduché..Jeden bol príliš veľký, iný príliš malý..Ďalší bol na sklade v Salzburgu..Až som našla svoj strom, pri ktorom som cítila a vedela, že je ten pravý :) A naozaj bol.

americky orechjpg
Každý podnos je originálny, každý prechádza mojimi rukami od úplneho začiatku výroby, až po jej koniec. Verím, že Vám prinesú aspoň z polovice takou radosťou akou sú pre mňa :)